Szamponów z jakim składem należy unikać, aby nie zaszkodzić swoim włosom?

Od dawna wiadomo, że skład szamponów może w różny sposób wpływać na włosy. Dotyczy to zwłaszcza stosowania agresywnych substancji, które niszczą włosy i skórę głowy. Istnieją szampony, z których składem lepiej uważać. Należą do nich te zawierające alkohol, silikony, siarczany i parabeny. Produkty tylko z dobrym składem znajdziesz na: https://drogeriapigment.pl/362_hairy-tale-cosmetics.

Alkohol 

Stosowany jest do włosów przetłuszczających się. Jeśli jednak masz włosy suche, taki szampon może spowodować ich dalsze wysuszenie. Alkohol wysusza skórę głowy i wysusza cebulki włosów. Dlatego szamponu tego powinny unikać osoby, które mają suche włosy lub skórę głowy.

Silikony

Takie jak dimethicone, sprawiają, że włosy na pierwszy rzut oka są błyszczące, gładkie i mają dużą objętość. Jednak te substancje chemiczne powodują wiele szkód w strukturze włosów, ponieważ uniemożliwiają wnikanie wilgoci do ich wnętrza i sprawiają, że skóra głowy wysycha szybciej niż zwykle.

Siarczany 

Również nazywane detergentami. Usuwają one brud ze skóry głowy, ale również usuwają z niej sebum, co sprawia, że skóra głowy wysycha szybciej niż zwykle z powodu braku produkcji sebum.

Parabeny 

Są konserwantami, które zapobiegają rozwojowi bakterii w produktach kosmetycznych. Jednak mogą powodować podrażnienia skóry, zapalenie skóry, a nawet raka, jeśli są stosowane regularnie.