Prawidłowy team building w firmie

Coraz częściej można spotkać się z określeniem “team building” w odniesieniu do małych oraz wielkich firm. Z czym jest to dokładnie związane i dlaczego przy tym tak ważne są gry integracyjne online? Warto przyjrzeć się temu tematowi – w szczególności, jeżeli ktoś prowadzi własną firmę i chce zadbać o prawidłowe kontakty pomiędzy swoimi podwładnymi.

Historia team buildingu sięga lat 20.XX wieku. Jak więc widać, nie jest to współczesny wynalazek, tylko proces, który już od wielu lat zmienia się pod naporem obecnych czasów. Jest to proces, który ma na celu zrzeszenie pracowników w danej firmie – niezależnie od tego na jakich stanowiskach oni pracują. Na prawidłowy przebieg team buildingu wpływ ma m.in. integracja. Takie działania w sposób pozytywny mają wpływ na przyszłość firmy, w tym także na jej zyski. Dbajmy o to, aby nasi pracownicy zachowali prawidłową, wewnętrzną komunikację w firmie, co również będzie działało na nich w sposób motywujący.

Czy gry integracyjne online nam w tym pomogą? Oczywiście, że tak. Może nie będziemy mieli okazję do tego, aby każdego dnia zaprosić wszystkich do takiej zabawy, ale raz na jakiś czas takie spotkanie dla zabawy nie zaszkodzi. Raz na miesiąc to takie minimum. Chociaż, jeżeli ktoś może pozwolić sobie na częstsze spotkania, to jest to wskazane. Zaleca się takie spotkania dwa razy w miesiącu. Częściej nie ma co, ponieważ nawet takie spotkania mogą się znudzić.

Jakie gry integracyjne online zaproponować swoim pracownikom? Jest tego naprawdę dużo. Wśród takich najpopularniejszych gier można wymienić:

  • bingo,
  • dwie prawdy i kłamstwo,
  • prawda czy wyzwanie,
  • rozmowy przy donucie,
  • wirtualną mafię,
  • wojna na arkusze kalkulacyjne,
  • itd.

Takich gier jest naprawdę bardzo dużo. Ciekawych inspiracji można poszukać w internecie. Do ich wykonania na ogół potrzebni są tylko ludzie.