Prawidłowe sadzenie cebulek kwiatowych

Aby nasz ogród był ozdobiony tulipanami, hiacyntami lub pięknie kwitnącymi żonkilami na wiosnę, cebulki kwitnących roślin wiosennych należy sadzić jesienią. Powinny one przez całą zimę aż do wiosny rosnąć w glebie.

Jakie cebulki wybierać do sadzenia?

Kupując cebulki kwiatowe do sadzenia w ogrodzie, wybierajmy tylko te, które nie mają oznak choroby, pleśni ani uszkodzeń mechanicznych. Powinny one być jędrne, bez wilgotnych lub miękkich miejsc. Lepiej, aby cebulki nie zaczęły jeszcze rosnąć, to znaczy, aby nie miały widocznych liści, które mogą uszkodzić się podczas sadzenia. Mogą mieć także zbyt delikatne korzenie.

Jak sadzić cebulki kwiatowe?

Przed posadzeniem cebulek kwiatowych w ogrodzie, powinniśmy przygotować dla nich miejsce, które trzeba najpierw dokładnie wyczyścić, a następnie przygotować podłoże. Jeśli gleba w miejscu, w którym planujemy sadzić cebulki, wykonana jest z gliny, warto dodać do niej piasek i nawóz, a następnie skopać. Cebulki kwiatowe https://www.gardenowo.pl/nasiona/cebulki-kwiatow/ są sadzone na głębokości równej trzykrotności ich wysokości. Im większa jest cebulka, tym wsadzamy ją głębiej. Większość cebulek kwiatowych ma taką konstrukcję, że łatwo rozpoznamy, gdzie rosną korzenie. Podczas sadzenia kładziemy je na ziemi z tej strony, z której wyrastają korzenie.