Poznaj piękno Mazur, czyli o rejsach ze sternikiem

Mazury to jeden z najbardziej malowniczych zakątków Polski. Teren polodowcowy zachwyca imponującą liczbą jezior i bujną roślinnością. Nie wszyscy preferują leniwy wypoczynek. Na Pojezierzu można pokusić się o bardziej aktywną, niecodzienną formę spędzania urlopu. Przykładem są rejsy ze sternikiem Mazury. Dzięki nim możemy poznać ten rejon od nieco innej strony.

Żeglowanie bez uprawnień

Wydawać by się to mogło niemożliwe, a jednak! Wcale nie trzeba mieć licencji, aby wsiąść na jacht, złapać wiatr we włosy i rozkoszować się pięknem przyrody. Wiele mazurskich kurortów oferuje możliwość rejsu z doświadczonym sternikiem. Tylko od nas zależy, ile czasu chcemy spędzić na pokładzie. Możemy skorzystać z jednodniowej wycieczki, wykupić aktywny weekend pod żaglami, a nawet wybrać się na tygodniowe przemierzanie wodnych szlaków! Rozrywka dla całej rodziny gwarantowana.

Rejsy ze sternikiem Mazury – zalety

Wycieczka pod wodzą profesjonalnego sternika ma wiele zalet. Po pierwsze, czuwa on nad bezpieczeństwem podczas całego rejsu, a przy okazji dzieli się z turystami tajnikami sztuki żeglarskiej. Po drugie, z tej perspektywy mamy znakomitą okazję do tego, aby obserwować zwierzęta w ich naturalnym, wodnym środowisku. Rejs ze sternikiem na Mazurach to zatem nie lada gratka dla miłośników ornitologii! Podczas wyprawy możliwe jest także zwiedzanie okolicznych miasteczek, stołowanie się w najlepszych tawernach i organizowanie ognisk. Wakacje na wodzie to propozycja dla tych, którzy nie boją się wody, są ciekawi świata, nie lubią się nudzić oraz oczywiście dla ludzi, którzy interesują się żeglarstwem.