Opony do wózków widłowych – pneumatyczne i superelastyczne

Ogumienie ma olbrzymi wpływ na sprawność danego wózka widłowego. Jego stabilność w trakcie przemieszczania się i pokonywania zakrętów zależy od jakości i stanu opon. Wiele wypadków w zakładach pracy jest spowodowana właśnie przez stosowanie zdegradowanego lub źle dobranego ogumienia.

Opony dobrane do wózka widłowego 

Podstawowy podział obejmuje opony pneumatyczne oraz superelastyczne, nazywane także: dętkowymi oraz pełnymi. Różnica pomiędzy dotyczy konstrukcji, sposobu montażu oraz żywotności. Warto dobierać je względem konkretnego modelu wózka oraz podłoża, po jakim będą na co dzień się poruszać. 

Opony pneumatyczne do wózków widłowych 

Opony pneumatyczne są wypełnione sprężonym powietrzem oraz odznaczają się optymalną amortyzacją. Są idealne do wózków poruszających się na co dzień nie tylko po równym podłożu, ale także po terenie wyboistym. Wózki terenowe, a także wózki transportujące towary wrażliwe i wymagające – warto wyposażyć właśnie w opony pneumatyczne. Opony takie występują w wersjach diagonalnych i radialnych. Pierwsze stosuje się w pojazdach rzadko użytkowanych, drugie przypominają opony samochodowe i są wysoce wytrzymałe. 

Opony superelastyczne 

Nazywane są także oponami pełnymi. Wykonane zostały z solidnych mieszanek gumy, bez pozostawiania wolnej przestrzeni. Są bardziej wytrzymałe niż ich pneumatyczne odpowiedniki – w zasadzie nie da się ich przebić. Opony superelastyczne można podzielić na dwuwarstwowe i trzywarstwowe. Pierwsze są tańsze i mniej wydajne, drugie – droższe i bardziej wytrzymałe. Obie grupy opon superelastycznych znajdziesz w ofercie: http://serwis-mjk.pl/opony-wozki-widlowe/.