Najlepsze materiały ubrań na lato

Jaki jest najlepszy sposób na utrzymanie chłodu w letnim upale? Nie chodzi tylko o temperaturę, ale także o to, jak się w niej czujesz – zwłaszcza jeśli chodzi o Twoją odzież. Wybierając ubrania na gorący dzień, warto wybrać materiały, które dobrze oddychają i odprowadzają wilgoć z powierzchni skóry. Tkaniny z tego rodzaju materiału zapewnią Ci uczucie świeżości i świetny wygląd, a jednocześnie będą trwałe.

Naturalne włókna

Tu właśnie z pomocą przychodzi len. Len jest naturalnym włóknem, które najlepiej rośnie w gorącym, suchym klimacie, takim jak Egipt, Grecja i Włochy. Jednym z powodów, dla których włókna lniane są tak skuteczne w utrzymywaniu chłodu, jest fakt, że są one bardzo chłonne i mają wysoki wskaźnik zatrzymywania wilgoci. Oznacza to, że jeśli się spocisz, len może zatrzymać wilgoć przez dłuższy czas, dzięki czemu może nastąpić chłodzenie ewaporacyjne oprócz tego, co może zrobić dla Ciebie powietrze i bryza. To sprawia, że len jest idealny do swobodnego noszenia, jak szorty czy koszule w lecie.

 

Jedną z wad używania lnu do produkcji ubrań jest to, że nie wytrzymuje on dobrze w bardzo trudnych warunkach – jeśli wykonujesz pracę fizyczną lub dużo się przemieszczasz, może się w nim zrobić dziura lub rozerwać łatwiej niż w innych tkaninach.