Na czym powinien pracować grafik?

Kiedy jesteś grafikiem, czasami możesz utknąć w rutynie. Możesz znaleźć siebie myśląc “Zrobiłem ten typ projektu tyle razy, co jeszcze mogę zrobić?” lub “Nie pracowałem ostatnio nad niczym nowym, zastanawiam się, czy nadal mam to we mnie.” Prawda jest taka, że zawsze jest coś nowego do odkrycia i zawsze można poprawić swoje umiejętności. Sztuką jest wiedzieć, gdzie szukać i jak się za to zabrać.

Jednym z miejsc, w którym można zacząć, jest projekt, który wykorzystuje umiejętności, które już posiadasz, ale jest na tyle wyjątkowy, że sprawia wrażenie świeżego i wymagającego. Na przykład, jeśli jesteś projektantem stron internetowych, który pracował nad wieloma stronami dla różnych firm, spróbuj zaprojektować aplikację dla swojej ulubionej firmy. Jeśli jesteś ilustratorem, który robił wiele książek dla dzieci, spróbuj zilustrować historię o tematyce dla dorosłych. Jeśli wszystkie te rzeczy są ci znane, spróbuj pracować w medium spoza twojej strefy komfortu – na przykład zrobić infografikę zamiast reklamy drukowanej lub zaprojektować plakat zamiast grafiki internetowej.

Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, przyjrzyj się temu, co jest teraz popularne. Znajdź rodzaje projektów, o które proszą klienci i wskocz do nich! Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://writtedly.pl/ .