Montaż bazowego bagażnika – samodzielny czy też w sklepie?

Bagażnik samochodowy dachowy jest w zasadzie niezbędnym elementem wyposażenia turystów, który wyjeżdżają na urlop samochodem. Wyjaśnijmy, w jaki sposób wybrać bagażnik samochodowy, który będzie odpowiedni dla naszego samochodu oraz komu powierzyć jego montaż.

Sezon wyjazdów letnich zbliża się naprawdę wielkimi krokami. Warto zacząć już teraz planowanie oraz przygotowanie samochodu w ten sposób, aby przewieźć bagaże od całej rodziny i nie wiązało się to z niepotrzebnym stresem. Może przecież zepsuć już atmosferę na początku podróży, a brak przystosowanej przestrzeni do przewożenia rzeczy w przypadkach skrajny uniemożliwia nawet spakowanie odpowiednie wszelkich niezbędnych rzeczy. Zacznijmy organizację wyjazdu od wyboru oraz także montażu bagażnika.

Bazowy bagażnik, a może na relingi?

Obecność w samochodzie relingów ułatwia zdecydowanie montaż bagażnika oraz poprawia znacznie jego estetykę. Jeśli dany pojazd nie jest w relingi wyposażony, możemy zlecić wprawdzie ich montaż w serwisie, ale to zadanie jest dosyć skomplikowane. Wymaga na pewno demontażu podsufitki oraz do tego nawiercenie otworów, więc nie każdy z warsztatów się go podejmie, a usługa sama w sobie jest dosyć droga.

Wybór pomiędzy bazowym bagażnikiem, a tym montowanym na relingach powinien być przede wszystkim uzależniony od samej konstrukcji samochodu, ale nie w każdym wypadku. Musimy pamiętać, że zarówno pojazd, który jest wyposażony w relingi, jak i także samochód nie posiadający kompletnie żadnych montażowych punktów, posiadać powinien bazowy bagażnik – tylko właśnie wtedy możliwy jest montaż dachowego boksu.