Maseczka z siemieniem lnianym – czy jest dobra dla Twojej cery?

Siemię lniane jest popularnym składnikiem naturalnych produktów kosmetycznych. Zawiera przyjazne dla skóry kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które pomagają utrzymać nawilżenie i elastyczność skóry. Posiada również przeciwutleniacze, które są znane z ochrony przed uszkodzeniem skóry przez wolne rodniki, co w przeciwnym razie mogłoby prowadzić do przedwczesnego starzenia się.

 

Ale pozostaje pytanie: czy maska z siemienia lnianego jest dobra dla Twojej skóry? Czy też jest to tylko kolejna kosmetyczna fanaberia?

 

Odpowiedź: prawdopodobnie tak. Maska z siemienia lnianego została po raz pierwszy spopularyzowana przez spa w San Diego w Kalifornii, które oferowało ten zabieg jako część swoich pakietów spa. Od tego czasu większość zabiegów spa oferuje zabieg z siemienia lnianego lub oleju lnianego na twarz i ciało.

 

W rzeczywistości Jane Dokko z University of Minnesota’s Extension Service stwierdziła swoje przekonanie, że “maska z siemienia lnianego może zapobiegać powstawaniu zmarszczek.” Dodała, że nałożenie oleju lnianego na twarz i pozostawienie go na 20 minut przed zmyciem może nawet zmniejszyć istniejące zmarszczki (Dokko).

 

Aby zastosować ten zabieg samodzielnie w domu, po prostu wymieszaj równe części proszku z siemienia lnianego i wody, aż uzyskasz coś przypominającego konsystencję ciasta naleśnikowego. Rozprowadź go na całej twarzy i pozostaw na 20 minut.