Kuchnia przyjazna dzieciom

Zmiana wystroju na bardziej przyjazny dla dzieci nie musi oznaczać dodania gromady postaci z kreskówek i kolorów podstawowych. Możesz nadal pozostawić go wyglądającego jak estetyka, którą preferujesz, to po prostu wymaga trochę dodatkowego wysiłku.

 

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że wszystkie szuflady są zabezpieczone przed dziećmi, łącznie z drzwiczkami. Oznacza to sprawdzenie, czy trzpienie zawiasów są zakryte i przymocowane tak, że nie można ich usunąć, lub zastosowanie na nich specjalnie wykonanych blokad zabezpieczających przed dziećmi. Powinieneś również użyć zamków na wszystkich szafkach, które zawierają niebezpieczne przedmioty (jak środki czystości) lub rzeczy, które są szczególnie kuszące dla dzieci (jak słodycze).

 

Następnym krokiem jest spojrzenie na pokój jako całość i upewnienie się, że nigdzie nie ma ostrych krawędzi lub rogów, które mogłyby zranić malucha. Oznacza to upewnienie się, że nie ma żadnych odsłoniętych przewodów wystających z czegokolwiek, a także zakrycie wszelkich rowków lub szczelin w podłogach z twardego drewna, w których mogłyby utknąć ich palce. Jeśli masz lampy z twardymi plastikowymi kloszami, wymień je na bardziej miękkie, ponieważ dzieci uwielbiają je przekręcać. Jeśli masz ceramiczne zlewozmywaki, zakryj otwory na korki odpływowe gumowymi zatyczkami.

 

Wreszcie, trzymaj tłukące się przedmioty poza zasięgiem; dotyczy to takich rzeczy jak szklanki, kubki, talerze.

Zobacz więcej: budowaidom.pl