Kosz na czyste pranie

Kosz na czyste pranie to jeden z tych elementów  wyposażenia wnętrza, o którym często zapominamy.  Wszyscy pamiętają, aby zaopatrzyć się w kosz na brudną bieliznę. Czasem kupujemy nawet dwa, żeby sortować ubrania kolorami. Tymczasem kosz na wyprane rzeczy jest równie użyteczny i potrzebny!  Dlaczego nie warto o nim zapominać i jaki kosz sprawdzi się najlepiej?

Co zrobić z czystym praniem?

Pranie jest tą z czynności domowych, przed którymi nikomu nie udaje się uciec. Pierzemy, wieszamy lub suszymy w suszarkach bębnowych, a później należy te rzeczy poskładać lub wyprasować i ułożyć w szafach. Jak często jednak nie znajdujemy na to czasu natychmiast po wyschnięciu ubrań? Trzeba jednak zwolnić suszarkę, bo kolejne czekają w kolejce. Zamiast rzucać czyste pranie bezładnie na fotel czy komodę, lepiej umieścić je w specjalnie do tego przeznaczonym koszu.  Pozwoli to uniknąć tworzenia niepotrzebnego bałaganu w mieszkaniu, uchroni też świeże pragnie przez ponownym przypadkowym zabrudzeniem. Kiedy znajdziemy czas, wystarczy zanieść kosz na czyste pranie w miejsce, w którym chcemy prasować lub składać.  To proste rozwiązanie naprawdę bardzo ułatwia codzienność!

Jaki kosz na pranie wybrać?

Kosz na czyste pranie powinien być funkcjonalny. Należy więc zastanowić się po pierwsze nad jego wielkością, po drugie zaś nad materiałem, z którego będzie wykonany. Kosz zbyt mały nie pozwoli na umieszczenie w nim całego prania, jednak zbyt duży zajmować będzie sporo miejsca. Na rynku dostępne są różnorodne modele, wykonane z estetycznych tworzyw sztucznych, wikliny,  plecione ze sznurka lub tekstylne.  Zaletą koszy plastikowych jest niewątpliwie duża łatwość utrzymania ich w czystości. Kosze wiklinowe czy tekstylne mogą być jednak bardziej stylowe i stanowić ciekawy element aranżacji w stylu skandynawskim, boho, industrialnym czy ekologicznym. Wybór zależy więc głównie od naszych potrzeb  związanych z funkcjonalnością kosza oraz gustu. Niezależnie od tego, jaki wybierzemy, szybko okaże się, że trudno się bez niego obyć!