Jak zbudować ciekawą stronę internetową?

Tworzenie stron internetowych, nawet sprzedażowych to nic trudnego z dobrym CMS, czyli systemem zarządzania treścią. Z drugiej strony przekroczenie pewnego poziomu wymaga już bardzo dużych umiejętności, w tym tych dotyczących rozpoznania grupy docelowej i trendów w marketingu internetowym. Jak zatem zbudować ciekawą, przynoszącą zyski stronę internetową?

Użyteczność i prosta nawigacja to kluczowe punkty dobrej witryny

Budowa stron www to już prawdziwa sztuka wymagająca uwzględnienia potrzeb, preferencji grupy docelowej (idealnego klienta), wytycznych wyszukiwarek (pod kątem długoterminowego pozycjonowania), łatwości zarządzania, dodawania treści, produktów. Efektywna budowa stron www bazuje na maksymalnej spójności. Użytkownik powinien wiedzieć, wręcz intuicyjnie, że miałeś konkretny pomysł na serwis i konsekwentnie realizujesz ideę. Dlaczego to takie ważne? Użytkownicy bardzo szybko przyzwyczajają się do konkretnej szaty graficznej, układu obsługi witryny, a każde, fundamentalne zmiany musisz sygnalizować zawczasu. Pamiętaj, że im prostsza w obsłudze witryna, szczególnie sklep internetowy, tym lepiej. Wszystko na swoim miejscu. To jedna z najważniejszych myśli dobrych projektantów.

Dużo rozwiązań do dyspozycji

Budowa stron www nie wymaga ponoszenia dużych inwestycji, ponieważ sporo osiągniesz na podstawie bezpłatnych CMS, chociażby WordPress. Wiele sklepów online bazuje na gotowych systemach tworzenia witryn sprzedażowych, w których indywidualna szata graficzna łączy się bezpośrednio z elementami marketingu internetowego. Oczywiście każda strona powinna się wyróżniać czymś oryginalnym, ale to powinieneś odkryć już samodzielnie.