Jak zadbać o siebie w słoneczny dzień?

Nie ma to jak słoneczny dzień, który sprawia, że chcesz spędzić trochę czasu na zewnątrz. Kuszące może być założenie okularów przeciwsłonecznych, posmarowanie się kremem z filtrem i wyjście za drzwi. Niezależnie jednak od tego, czy wybierasz się na spacer po okolicy, czy też podziwiasz widoki w lokalnym parku, możesz zrobić jeszcze kilka rzeczy, aby uchronić się przed nadmierną ekspozycją na słońce.

 

Rano pozwól, aby promienie budziły Cię powoli, korzystając z tych wskazówek:

 

1) Obudź się 15 minut wcześniej niż zwykle, aby uzyskać trochę światła słonecznego przez okno bez wychodzenia na zewnątrz. Pozwoli to Twojemu organizmowi powoli przystosować się do bycia obudzonym i doda Ci energii na cały dzień.

 

2) Otwórz swoje rolety lub zasłony i wpuść jak najwięcej światła słonecznego. Jeśli nie ma światła słonecznego przechodzącego przez okna, spróbuj użyć lampy słonecznej lub pudełka do terapii światłem (aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak to działa, sprawdź ten artykuł).

 

3) Upewnij się, że masz odpowiednie i pełne spektrum oświetlenia w swoim domu, kiedy na zewnątrz jest ciemno. Jeśli nie masz nic innego, spróbuj użyć standardowej lampy stołowej z żarówką o pełnym spektrum światła – te żarówki są łatwo dostępne w każdym sklepie z narzędziami i są niezwykle tanie. To światło pomoże utrzymać twoje rytmy okołodobowe w ryzach. Więcej na: detaille.pl