Jak wybrać pierwszy motocykl?

Wybór pierwszego motocykla to poważna decyzja, której nie należy lekceważyć. Jednak przy odrobinie cierpliwości i badań można znaleźć odpowiedni motocykl dla siebie. Zainteresowały Ci motocykle? W takim razie wejdź na onetrace.pl!

Wybór pierwszego motocykla

Jeśli planujesz jeździć głównie po ulicach, poszukaj czegoś lekkiego i zwinnego, co z łatwością ominie samochody. Jeśli planujesz jeździć głównie w terenie, poszukaj czegoś z dobrym zawieszeniem i mocą wystarczającą do wygodnego pokonywania wzniesień. Jeśli planujesz ścigać się w wyścigach, poszukaj czegoś o dużej mocy i niewielkiej masie – ale nie spodziewaj się, że wiele osób, które dopiero zaczynają, kupi maszynę wyścigową! Miłośnikom motoryzacji z pewnością do gustu przypadki portal automission.pl.

Zastanów się, na czym chcesz jeździć

Jeśli dopiero zaczynasz jeździć, najlepiej zacząć od mniejszego motocykla o mniejszej mocy i momencie obrotowym, aby przyzwyczaić się do elementów sterujących i charakterystyki prowadzenia, zanim przesiądziesz się na coś mocniejszego. Gdy zdobędziesz już trochę doświadczenia, będziesz w stanie lepiej zdecydować, jaki rodzaj jazdy najbardziej Ci odpowiada – a to pomoże Ci także przy wyborze pierwszego motocykla.

Zastanów się, ile masz pieniędzy do dyspozycji

Nie potrzebujesz drogiego motocykla na swój pierwszy motocykl – jest wiele świetnych opcji dostępnych w dobrej cenie. Ale pamiętaj, że dodatkowe funkcje, takie jak ABS (system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania) nie będą miały żadnej wartości dodanej, jeśli nie są czymś, co Cię osobiście interesuje. Zastanów się również, czy będziesz chciał później dokonać modernizacji – jeśli tak, to rozważ zakup czegoś, co ma potencjał do przyszłego dostosowania, zamiast kupowania czegoś z półki u dealera lub na salonie.