Jak dbać o wycieraczki w aucie?

Dbanie o wycieraczki to ważny element dbania o swój samochód. Kto by pomyślał, że wycieraczki mogą być tak skomplikowane? Przez lata słyszałem wiele różnych opinii na temat tego, co powinno się robić – lub czego nie powinno się robić – z wycieraczkami, ale oto moje najważniejsze wskazówki dotyczące utrzymania ich w dobrym stanie:

  1. Pierwszym krokiem do utrzymania wycieraczek w najlepszej formie jest ich faktyczne używanie. Wiem, że czasami przyjemniej jest po prostu usiąść w ciepłym samochodzie i pozwolić, aby deszcz spłukał przednią szybę, ale może to spowodować, że pióra wycieraczek będą gromadzić brud i zanieczyszczenia. Jeśli możesz, staraj się używać wycieraczek jak tylko zacznie padać.
  2. Jeśli mieszkasz w deszczowej okolicy, możesz pomyśleć o zainwestowaniu w pokrowiec na pióra wycieraczek lub pokrowiec samochodowy, który ochroni Twoje pióra, gdy nie będą używane. Będziesz chciał się upewnić, że wymieniasz je co sześć miesięcy lub tak, w zależności od tego, jak bardzo są używane (a szybkie wyszukiwanie online pokaże, że niektórzy ludzie uważają, że umieszczanie plastikowych osłon na piórach może faktycznie zrobić więcej szkody niż pożytku).
  3. Nie zapomnij o regularnym czyszczeniu gumowej części ostrzy za pomocą mydła.

Więcej na: mototeams.pl