Jak dbać o wiklinowe meble ogrodowe?

Wiklina to rodzaj drewna wytwarzanego z łodyg roślin i otaczających je włókien. Przez wiele lat była używana do produkcji różnych przedmiotów, zwłaszcza mebli. Istnieje wiele różnych sposobów, że meble wiklinowe mogą zostać uszkodzone, dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, jak utrzymać je w dobrym stanie.

 

Wiklina jest porowata; oznacza to, że płyny mogą w nią wsiąkać, sprawiając, że pęcznieje i traci swój kształt. Jeśli rozlejesz coś na swoje meble wiklinowe, postaraj się je jak najszybciej wyczyścić i wysuszyć. Delikatnie wytrzyj resztki jedzenia lub napojów wilgotną szmatką. Możesz również spróbować najpierw spryskać obszar wężem, a następnie wytrzeć pozostałe plamy ręcznikiem lub miękką szczotką. Podczas czyszczenia wikliny, upewnij się, że nie używasz żadnych silnych środków chemicznych, ponieważ mogą one uszkodzić kolorowe wykończenie mebli, a także spowodować rdzewienie na wszelkich metalowych częściach.

 

Podczas czyszczenia poduszek możesz użyć ciepłej wody z łagodnym detergentem, aby usunąć plamy i brud z tkaniny. Użyj miękkiej szczotki, jeśli są jakieś uparte znaki, a następnie wysusz poduszkę na ręczniku z dala od bezpośredniego światła słonecznego lub grzejników. Upewnij się, że w poduszce nie pozostała żadna wilgoć, zanim ponownie umieścisz ją na swoich meblach. Aby poznać więcej szczegółów wejdź na: happywalls.pl.