Jak dbać o drewniany stół?

Drewniany stół to świetny dodatek do każdego pomieszczenia. Jest wszechstronny, łatwy do pracy i może pasować prawie wszędzie. Dla wielu właścicieli domów, stół w salonie lub jadalni jest ich podstawowym meblem. Stół taki powinien być łatwy w pielęgnacji i wytrzymać rygory codziennego życia.

 

Kiedy kupujesz nowy stół do jadalni lub kawy, nie trzeba mówić, że jest on fabrycznie nowy i w idealnym stanie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nawet jeśli masz starszy stół, który wygląda na zużyty, istnieją sposoby na przywrócenie mu dawnej świetności. Oto kilka wskazówek, jak dbać o drewniane stoły:

 

Odkurzanie – Odkurzanie to pierwszy krok w utrzymaniu świetnego wyglądu Twoich stołów. Użyj odkurzacza z długą rączką i delikatnie zmiataj kurz. Odkurzając blaty stołów, nie bądź zbyt agresywny w swoim podejściu do czyszczenia. Nie chcesz ryzykować porysowania powierzchni swojego pięknego stołu.

 

Jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta, zainwestuj w solidną gumową matę, którą umieścisz pod swoim stołem. Dzięki temu rozlane płyny nie uszkodzą drewna i łatwiej będzie je wytrzeć po posiłku. Dowiedz się więcej: singlezone.pl