Dlaczego lepiej nie nosić czarnych ubrań podczas upałów

Jeśli jesteś taki jak ja, uwielbiasz, jak czarna koszula wygląda na tle twojej rozpalonej słońcem skóry. Niestety, noszenie czarnej koszuli latem może mieć kilka nieprzyjemnych konsekwencji. Główną z nich jest sposób, w jaki kolor ten pochłania i wypromieniowuje ciepło. Faktem jest, że ciemne kolory mają tendencję do pochłaniania ciepła bardziej niż jaśniejsze, więc kiedy nosisz ciemną koszulę w gorący dzień, pochłaniasz więcej ciepła ze słońca, a następnie oddajesz je we wszystkich kierunkach. To dlatego noszenie czarnej koszuli może sprawić, że poczujesz się goręcej niż w jasnych kolorach, nawet jeśli są one wykonane z podobnych materiałów.

 

Jeśli to dodatkowe ciepło nie jest dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem, istnieje jeszcze jeden problem związany z noszeniem czarnej koszuli w lecie: plamy z potu. Z tego powodu czarne koszule nie powinny być noszone latem. Kiedy pot na Twojej skórze zmiesza się z barwnikiem Twojej czarnej koszuli, może to spowodować powstanie nieestetycznych żółtych plam, które trudno będzie usunąć i które wcale nie będą wyglądały dobrze, dopóki całkowicie nie wyblakną.

 

Ze względu na te problemy, najlepiej nie nosić czarnych koszul podczas upałów – ale jeśli nadal upierasz się, by nosić je latem, upewnij się przynajmniej, że są wykonane z naturalnych włókien, a nie z syntetyków, takich jak poliester. Więcej ciekawostek o modzie znajdziesz na polishly.pl.