Dieta przecierana – działa czy nie?

Moda na dietę istnieje już od dawna. Wierzono, że dieta pomoże ludziom schudnąć, poprawić zdrowie i pozbyć się niektórych chorób. Dieta oczyszczona powie Ci, że powinna być stosowana nie dłużej niż kilka tygodni, aby zobaczyć wyniki. Musisz również użyć go z konkretną kombinacją niektórych pokarmów.

 

Idea tej diety jest prosta: masz jeść tylko pokarmy, które są posiekane lub zmiażdżone na bardzo małe kawałki. Te pokarmy mogą obejmować mięsa, ryby, jajka, owoce, orzechy i nasiona. Według zwolenników tej diety, jedzenie powinno być drobno posiekane lub zmiksowane, aby mogło być łatwo strawione. Dieta przecierowa powinna dostarczyć organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych, ale w znacznie mniejszych kawałkach niż zwykle. Według nich, jedzenie w ten sposób pomoże Ci schudnąć, ponieważ Twoje ciało nie będzie musiało pracować tak ciężko, aby strawić jedzenie, jak normalnie, gdybyś jadł regularne posiłki.

 

Dieta istnieje od jakiegoś czasu, ale nie ma zbyt wielu informacji dostępnych na jej temat z wiarygodnych źródeł. Oznacza to, że nie ma naukowych dowodów na to, jak skuteczna jest lub jakie efekty mogą wystąpić podczas stosowania tego rodzaju planu posiłków. Niektórzy twierdzą, że dieta może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak niedożywienie. Więcej dowiesz się na: diysy.pl