Co Twojej firmie mogą dać konkursy pracownicze?

Konkursy dla pracowników. Są zabawne, angażujące i mogą być świetnym sposobem na podekscytowanie pracowników Twoją marką. Ale co dokładnie konkursy dla pracowników mogą zrobić dla Twojej firmy?

Pomagają stworzyć kulturę uczestnictwa

Konkursy dla pracowników to świetny sposób na zaangażowanie pracowników i zachęcenie ich do większego zaangażowania w sprawy firmy. Niezależnie od tego, czy jest to wewnętrzna kampania, w której można wygrać bilety na mecz ulubionej drużyny sportowej, czy też zewnętrzny konkurs o płatny urlop, udział w konkursie zachęca pracowników do poczucia, że mają udział w firmie. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o zatrzymanie największych talentów – badania pokazują, że tylko 36% millenialsów pozostaje w swojej pierwszej pracy dłużej niż trzy lata, w porównaniu do 63% Baby Boomers, którzy pozostali w swojej pierwszej pracy przez ponad pięć lat.

Konkursy dla pracowników to świetny sposób na utrzymanie zaangażowania, motywacji i jeszcze większej produktywności pracowników. To także świetny sposób na budowanie ducha zespołu i koleżeństwa między pracownikami. Zapraszamy do zapoznania się z treściami umieszczonymi na manux.pl

Konkursy dla pracowników mogą to osiągnąć poprzez:

  • Dając pracownikom coś, na co mogą się cieszyć
  • Dając im możliwość zdobycia uznania
  • Motywowanie ich do bycia najlepszymi sobą
  • Budowanie koleżeństwa wśród współpracowników.