Charakterystyka rampy przeładunkowej

Załadunek ciężarówki z poziomu ulicy czy też hali magazynowej może być utrudniony ze względu na różnicę poziomów. Aby uniknąć takich niewygodnych sytuacji, warto zaopatrzyć swoje miejsce pracy w ułatwiającą logistykę infrastrukturę, czyli przede wszystkim rampy przeładunkowe. Sprawdź, czym powinny się charakteryzować.

 

Różnorodne rampy przeładunkowe

Rampy przeładunkowe oraz pomosty przeładunkowe mogą mieć różnorodną konstrukcję i rozmiary. W ofercie znajdującej się pod adresem https://przemyslowebramy.pl/systemy-przeladunkowe/rampy-przeladunkowe/ dostępne są między innymi rampy takie jak NovoDock L300 i NovoDock L500, a także pomosty DLE i DLH.

Każde z wyżej wymienionych pomostów oraz ramp posiadają wysuwaną lub opuszczaną wargę i są sterowany elektrohydraulicznie. Długość rampy przeładunkowej w systemie NovoDock, w zależności od jej konkretnego ustawienia, może wynosić nawet do 1 m.

 

Bezpieczeństwo pracy

Sterowanie elektrohydrauliczne ramp przeładunkowych oraz pomostów przeładunkowych gwarantuje, że są one w pełni bezpieczne i zautomatyzowane. Każde ich działanie nadzorowane jest przez oprogramowanie, dzięki czemu nie może być mowy o żadnej pomyłce.

Zawory hydrauliczne odpowiadają z kolei za zablokowanie rampy w razie potrzeby związanej z bezpieczeństwem pracy. Oznacza to, że automatyczna blokada następuje między innymi w chwili zbyt szybkiego odjazdu samochodu ciężarowego.

 

Wygoda wykonywania zadań

Rampy i pomosty przeładunkowe zostały stworzone z myślą o przenoszeniu ciężkiego ładunku z magazynu do ciężarówki lub odwrotnie. Niwelują różnicę poziomów między halą a samochodem i pozwalają na bezpieczny, wygodny i pozbawiony stopni transport.