Bagażniki rowerowe – jakie mamy możliwości?

Dla każdego coś ciekawego

Podróż samochodem oraz chęć zabrania roweru nie musi się wcale zakończyć na wyborze jednego czy też drugiego pojazdu. W takowych przypadkach przyda nam się bagażnik rowerowy. Dzięki niemy nasz ukochany rower, a nawet rower każdego członka rodziny będzie mógł być przewożony wszędzie tam, gdzie się akurat wybieramy. Jaki bagażnik rowerowy wybrać? Sprawdźmy to.

Co znajdziemy w ofercie?

Transport roweru w środku naszego pojazdu jest dosyć ryzykowne. Czasami jest nawet niebezpieczne. Po pierwsze nie każdy rower się nam do samochodu zmieści, a po drugie może się porysować czy też nawet uszkodzić. W najgorszym wypadku rower nieodpowiednio zabezpieczony stwarza spore zagrożenie dla podróżujących osób samochodem tym, czy też dla innych uczestników ruchu drogowego. Aby móc takich sytuacji uniknąć, powinniśmy się zaopatrzyć w bagażnik rowerowy, który jest montowany na zewnątrz naszego auta.

Mocowanie roweru do samochodu z całą pewnością wiąże się z kupnem dobrego bagażnika. Możliwości mamy sporo: na klapę, hak czy też na dach samochodu. Na trasy nieco dłuższe lepiej się zaopatrzyć w którąś z pierwszych dwóch wersji. Dla osób, które przewożą rower dosyć sporadycznie i raczej na krótkich dystansach bagażnik na fach będzie idealnym wyborem.

Niezależnie od tego, który typ konkretnie wybierzemy, rower musi być przewożony bez kompletnie żadnego dodatkowego wyposażenia. Koniecznie musimy zdemontować wszelkie koszyki czy też sakwy. Mogłoby przecież ulec uszkodzeniu. Pamiętać musimy także o składaniu oraz o montażu bagażników według zamieszczonej instrukcji. Nie ma innej możliwości.