Adwokat rodzinny w Warszawie

Źródło: https://adwokatdrejewicz.pl/

Adwokat rodzinny w Warszawie może zapewniać kompleksowe wsparcie w wielu sprawach dotyczących życia codziennego. Prawo rodzinne to rozbudowana gałąź prawna, która obejmuje nie tylko formalną regulację kontaktów między bliskimi sobie osobami, ale także łączące ich więzi majątkowe. Kiedy warto udać się po poradę do adwokata? Czy możesz uniknąć sporu sądowego, gdy odpowiednio wcześnie zareagujesz?

Czym może zajmować się adwokat rodzinny w Warszawie?

Praca adwokata rodzinnego w Warszawie wielu osobom kojarzy się głównie z takimi pojęciami jak rozwód czy podział majątku. Nie są to jednak wszystkie sytuacje, w których można skorzystać z pomocy specjalisty z obszarów prawa. W jakich jeszcze sprawach może pomóc adwokat rodzinny?

Alimenty

Uprawnienie do alimentów przysługuje nie tylko dzieciom. Prawo to nabywa także małżonek, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia małżeńskiego i popadł w niedostatek wskutek rozwodu. Wówczas małżonek wyłącznie winny będzie zobowiązany do pokrycia usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego, zgodnie ze swoimi możliwościami zarobkowymi. Druga sytuacja ma miejsce wówczas, gdy rozwód został orzeczony z wyłączonej winy jednego ze współmałżonków, a sam fakt rozstania spowodował istotne pogorszenie sytuacji materialnej drugiego małżonka. Istotne pogorszenie sytuacji materialnej nie jest pojęciem tożsamym z niedostatkiem.

Adopcja małoletniego

Wiele osób decyduje się na powiększenie rodziny poprzez adopcję dzieci. Jest to stosunkowo długi i żmudny proces. W takiej sytuacji pomoc adwokata rodzinnego może okazać się bardzo potrzebna. W sprawach tych warto skorzystać z usług dobrego specjalisty od prawa rodzinnego, aby przebrnąć przez nie możliwie jak najszybciej. W procesie adopcji adwokat działa w tle, aby rodzina mogła być jak najszybciej w komplecie. W takich okolicznościach prawnik powinien zapewniać wsparcie merytoryczne oraz wykazywać się wysoką empatią i wyrozumiałością.